Menu
« Powrót
 

Domy Weselne

20.08.2015

Kiedy zaręczyny już za Wami wielkimi krokami zbliża się perspektywa organizacji ślubu oraz przyjęcia weselnego. I tutaj zaczynają się małe schody: jaki lokal na wesele Warszawa wybrać? Niestety żaden uniwersalny schemat poszukiwań nie został jeszcze opracowany, jednak całą procedurę możemy sobie nieco ułatwić, ustalając kluczowe kryteria jakim nasz wymarzony lokal musi sprostać.

Lokalizacja
Zależy nam na kameralnym przyjęciu z dala od zgiełku miasta, czy może na optymalnej lokalizacji dogodnej dla jak największej liczy gości? Jeśli marzy wam się wesele, gdzie wokół pełno zieleni, nie słychać odgłosów ulicznego ruchu, a najmłodsi goście bez obaw będą mogli wyjść na zewnątrz aby się pobawić – zdecydowanie szukajcie miejsca z dala od centrum miasta. Domy weselne Warszawa, znajdujące się na obrzeżach miasta znacznie częściej dbają o to aby atuty lokalu nie kończyły się w murach budynku. W przypadku takich miejsc zazwyczaj poza ciekawą salą mamy do dyspozycji przyjemny ogród, plac zabaw dla dzieci, a także obszerny parking na wyłączność.

Są jednak sytuacje, w których organizacja przyjęcia na obrzeżach miasta jest dość kłopotliwa. Mowa tutaj o imprezach, gdzie znaczna część gości to osoby przyjezdne. W takim układzie narażanie gości weselnych na błądzenie po zakamarkach nieznanego miasta jest pomysłem dość lekkomyślnym. Jeśli naszym priorytetem jest zatem zagwarantowanie bezproblemowego dojazdu gości na przyjęcie, powinniśmy postawić na  lokal umiejscowiony w centrum miasta, do którego bez problemu można trafić. Dodatkowym atutem takiej lokalizacji jest szeroki wachlarz usług noclegowych jakie są potrzebne, gdy duża ilość gości jest przyjezdna.

Organizacja przyjęcia w centrum miasta jest gwarnacją komfottu w kwestii dojazdu oraz noclegów dla gości. Niewątpliwym atutem wesel poza miastem jest cisza, spokój oraz możliwość obcowania z przyrodą:)

Ilość gości
Kluczowym kryterium organizacji przyjęcia jest ilość osób jaką chcecie zaprosić. Przy liczbie nie przekraczającej 100 osób, wachlarz możliwości jest chyba największy. Wraz ze wzrostem liczby gości, sale na wesele Warszawa powoli będą się wykruszać. Większość lokali przystosowana jest do organizacji imprez na około 120-150 osób. Jeśli na waszym weselu, bawić się będzie powyżej 200 osób, warto większą uwagę skupić na salach typowo weselnych, a nieco odejść od analizy ofert hoteli czy restauracji. Przy tak pokaźnej licznie weselników, często można spotkać się z cennikiem ogólniejszym niż „od talerzyka”(zwłaszcza w przypadku typowych domów weselnych), więc większe są też szanse na lekkie negocjacje cenowe;)

Typowe sale weselne są w stanie pomieścić największą liczbę gości.

Walory estetyczne
Dusze artystyczne, które całe weselne zaprojektować chcą same, zdecydowanie mogą szukać lokalu, gdzie wszystkie dekoracje mogą zorganizować same. I tutaj znów przewagę mają klasyczne domy wesele Warszawa.

Dla osób, które cenią prostotę i elegancję – a także swój czas, sugerujemy ukłon w stronę restauracji, hoteli lub domów weselnych w stylu pałacowym. Takie lokale dekorowanie Sali biorą zwykle na siebie, więc zaoszczędzicie sporo czasu i energii powierzając tę kwestię ekspertom.

Dla osób ceniących gustowne wnętrza polecamy obiekty z eleganckim wystrojem, takie jak na przykład Pałacyk Otrębusy

Kompleksy hotelowe pozwalają popuścic wodze fantazji przy aranżowaniu przyjęcia na świeżym powietrzu.

Dla osób ceniących gustowne wnętrza polecamy obiekty z eleganckim wystrojem, takie jak na przykład Pałacyk Otrębusy. Kompleksy hotelowe pozwalają popuścic wodze fantazji przy aranżowaniu przyjęcia na świeżym powietrzu.

„Charakter” obiektu
Pod pojęciem charakteru obiektu mamy na myśli głównie specyfikę wizualną oraz docelową grupę klientów poszczególnego obiektu weselnego. Według tego kryterium lokale weselne możemy podzielić na trzy podstawowe grupy:

  • Hotele i Restauracje

W przypadku hoteli niewątpliwym atutem jest gwarantowana baza noclegowa z bezpośrednim sąsiedztwie Sali. Decydując się na przyjęcie w takim miejscu musimy jednak pamiętać o tym, że lokal nie jest nam wynajmowany na wyłączność, więc w trakcie imprezy możemy natknąć się na osoby trzecie będące niezależnymi gośćmi hotelu.

  • Domy Weselne

Tego typu lokale niewątpliwie dają nam najwięcej swobody. Możemy zamówić catering lub skorzystać z usług kuchni. Wystrój Sali zależy włącznie od nas (jednak tutaj koszty gustownej dekoracji są zwykle największe). Takie sale są w stanie pomieścić największą liczbę weselników, jednak zazwyczaj nie posiadają bazy noclegowej.

  • Pałace i Zamki

To wariant dla najbardziej wymagających klientów. Takie obiekty świadczą zwykle kompleksowe usługi zarówno weselne jaki i noclegowe. Dodatkowym atutem takich lokali jest zwykle ich lokalizacja, gdyż znajdują się w malowniczej scenerii (a nie zawsze z dala od miasta). Pałac jest także najlepszym wyborem jeśli bardzo zależy na na wysokich walorach estetycznych Sali, gdyż wystrój w takich miejscach jest wyjątkowo dopracowany i elegancki.