Menu
« Powrót
 

Jak dobrze zaplanować menu weselne?

24.08.2015

Na sukces przyjęcia weselnego składa się wiele czynników. Niewątpliwie jednak najważniejsze kwestie gwarantujące udane wesele w Warszawie to dobra orkiestra oraz wyśmienite jedzenie. Jak wiadomo, przez żołądek do serca, a zatem dziś poświęcimy parę słów na to aby przedstawić kilka wskazówek, dzięki którym podbijemy serca (i podniebienia) weselników.

Głównym czynnikiem decydującym o tym czy menu weselne będzie cieszyć się aprobatą gości decyduje jakość serwowanych dań. Stoły nie muszą uginać się pod ciężarem masowo przygotowanych, jednakowo smakujących przystawek – aby wasi goście nie chodzili głodni jedzenia oczywiście musi być pod dostatkiem, jednak w obecnych czasach jakość zdecydowanie powinna górować nad ilością. Wybierając salę weselną warto zwrócić zatem uwagę na jakość serwowanych tam dań – najlepszy wybór stanowi sala  z restauracją na wysokim poziomie, tak jak ma to miejsce w Pałacyku Otrębusy;)

Niebywale istotną kwestią w planowaniu weselnego menu jest także jego różnorodność. Jednolite posiłki i przystawki nie tylko nie zachęcą Waszych gości do długiej zabawy, ale także w niektórych przypadkach uniemożliwią weselnikom możliwość wspólnego biesiadowania. Coraz popularniejsza dieta wegetariańska oraz liczne obostrzenia dietetyczne jakim poddają się Polacy sprawiają, że stół wiejski oraz deski wędlin nie wystarczą aby każdy zaspokoił głód.

 W ramach urozmaicenia jadłospisu na wesela w Warszawie pary młode coraz częściej wzbogacają go o europejskie i azjatyckie przysmaki - owoce morza, sushi i potrawy grillowane. Miłym ukłonem w stronę wegetarian będzie z kolei uwzględnienie ich preferencji poprzez podanie kilku bezmięsnych przystawek oraz zagwarantowanie alternatywy przy ciepłych posiłkach.

Weselne słodkości to już nie tylko patery ciast, ale także Candy bary czy fontanny czekoladowe. Takie pyszności nie tylko dodatkowo ozdobią Wasze przyjęcie ale także z pewnością zaskarbią sobie ogromną sympatię najmłodszych gości.

 Dla tych nieco starszych biesiadników ciekawym urozmaiceniem będzie rozbudowana karta alkoholowa. Poza tradycyjną wódką warto swoim gościom zaserwować dobrze dobrane do potraw wina. Dużą popularnością, szczególnie wśród pań, cieszą się ostatnio kolorowe drinki, zaś w upalne dni dobry pomysł stanowi ciekawie podane piwo.