Menu
« Powrót
 

Jak wybrać tort weselny?

24.11.2015

Wbrew pozorom wybór tortu weselnego to nie taka prosta sprawa. Nie dość, że musi zaspokoić gusta zarówno pary młodej, jak i gości weselnych to dodatkowo jego wygląd musi być co najmniej imponujący ;)

Aktualnie serwowane na przyjęciach torty to cukiernicze dzieła sztuki, które stanowią idealne dopełnienie każdego wesela w Warszawie.

Jakimi czynnikami powinniśmy zatem kierować się przy wyborze tortu na własne przyjęcie? Poniżej przedstawiany typy tortów weselnych uwielbianych przez Polaków:

  • Tort w stylu amerykańskim: biorąc pod uwagę efektowność, jest to chyba najskromniejszy wariant. W skrócie są to torty tzw. Płaskie, ich bazą jest głównie bita śmietana. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się w przypadku minimalistycznego wesela Warszawa.

 

  • Tort w stylu angielskim: czyli chyba ulubieniec większości par. Bazą tych tortów jest lukier we wszelkiej postaci, a zatem także masa cukrowa.  Torty angielskie to zwykle te najbardziej wymyśle i efektowne arcydzieła cukiernictwa…aż żal kroić!

 

  • Klasyczne torty na stelażu: czyli popularny polski wybór. Torty kremowe lub na bazie śmietany, łatwe w transporcie i serwowaniu (ze względu na części). W tym wariancie duże pole dla wyobraźni pozostawia stelaż, który może przybrać niekiedy bardzo zaskakującą formę.

 

  • Muffinkowe torty: bardzo praktyczne, bo nie wymagają krojenia. Goście sprawiedliwie obdarowani równymi kawałkami;) Takie torty są obecnie niezwykle modne i bardzo efektowne.