Menu
« Powrót
 

Pomysły na dekoracje Sali weselnej Warszawa

23.09.2015

Pełne przepychu sale weselne Warszawa udekorowane tysiącem balonów i serpentyn już dawno wyszły z mody. Teraz wystrój lokalu cechować musi elegancja i dobry smak. Coraz częściej elementy dekoracyjne ograniczane są do jednego motywu przewodniego, subtelnie wkomponowywanego w „naturalny” wygląd lokalu. Dziś przedstawiamy kreatywne propozycje dekoracyjne wykorzystujące żywe kwiaty:)


 

Stoły weselne
Nie jest wskazane, aby stoły gości weselnych zagracone były niepotrzebnymi dekoracjami, które utrudniają jedynie swobodne spożywanie potraw. Dobrym pomysłem na ozdobienie stołów jest wykorzystane wysokich wazonów lub świeczników udekorowanych żywymi kwiatami. Takie rozwiązanie w pełni pozwala na wprowadzenie kolorystycznego motywu przyjęcia, daje również możliwość na nawiązanie pewnymi elementami do stylizacji pary młodej – kwiaty z bukietu mogą pojawić się w wazonach lub dopięte do świeczników.

Krzesła
W tym przypadku dekoracje nie zawsze są konieczne. Niektóre lokale na wesele Warszawa mają w swoim wyposażeniu bardzo ładne krzesła, których zakrywanie pokrowcami wręcz nie jest wskazane. W takich sytuacjach wystarczy delikatna dekoracja siedzeń pary młodej – tutaj idealnie mogą spisać się drobne wiązanki kwiatowe, nawiązujące do kompozycji w wazonach. Takie rozwiązania są nie tylko urocze, ale i bardzo oryginalne! Jeśli krzesła wymagają zastosowania pokrowców, warto postawić na dobre jakościowo wykończenia tychże okryć, falbaniaste krzesła przypominające suknię panny młodej zwykle nie prezentują się zbyt elegancko;) Dobrze dobrane pokrowce stanowią zazwyczaj wystarczającą dekorację, której nie należy dodatkowo poprawiać, jednak czasami dobrym zagraniem jest dodatkowe przewiązanie oparć wstążką w kolorze przewodnim przyjęcia (jeśli taki kolor nie został wybrany, warto nawiązać do kolorystyki dekoracji kwiatowych) .

Oświetlenie
A może by tak przymrużone, nastrojowe światło zamiast kolorowych laserów?;) Wszystkim zwolennikom tych prostszych rozwiązań polecamy ponadczasowe i niezwykle klimatyczne świece. Świece stanowią niezwykle elastyczny element wystroju wesela Warszawa – można nimi udekorować okna, wspomniane już stoły, a jeśli możliwości Sali na to pozwolą, także taras lub główne wejście. Istnieje wiele sposobów na dekoracje z wykorzystaniem świec: możemy użyć pomysłowych lampionów, pięknych gotowych świeczników, lub udekorować świece kompozycjami kwiatowymi.