Menu
« Powrót
 

Wiosenny ślub i wesele

30.03.2015

Wiosna wraz z pierwszymi promieniami słońca budzi przyrodę i ludzi z zimowego otępienia. Śpiewające ptaki, pierwsze tegoroczne kwiaty, świeża zieleń – ciężko o piękniejszą scenerię ceremonii ślubnej.
Okres wiosenny poza radosną aurą ma wiele innych zalet, główne z nich przedstawiamy poniżej.

TERMINY
Wiosna mimo wielu niezaprzeczalnych atutów nie jest ulubioną porą przyszłych Par Młodych. Dzięki temu że przyjęcie odbywać się będzie „przed sezonem” znacznie łatwiej można zarezerwować  idealny lokal na wesele Warszawa, jak również wybrać odpowiednich podwykonawców, których terminarze do maja nie są jeszcze szczelnie zapełnione.

CEREMONIA
Ceremonia zaślubin w okresie wiosennym pozwala nam na wykorzystanie uroków pierwszych promieni słońca. W tym czasie można już myśleć o ślubie plenerowym – odpowiednio przygotowana altana do ślubu Warszawa idealnie wpasuje się w wiosenny klimat. Kwitnące drzewa i krzewy stworzą niepowtarzalnie piękne otoczenie do wypowiedzenia sakramentalnego „tak”. Dla zwolenników tradycyjnych ceremonii w kościele wiosna to idealna pora – dzięki bliskości Świąt Wielkanocnych wnętrza kościołów nigdy nie prezentują się lepiej niż właśnie wiosną!ytować.


Weselna altana Pałacyku Otrębusy idealni sprawdzi się na wiosennych ceremoniach ślubnych.
 
DEKORACJE I STROJE
O strojach nie trzeba się rozpisywać. Wiosenna pogoda jest dla mody ślubnej optymalna – Pan Młody ze spokojem i bez nadmiaru antyperspirantu przetrwa w garniturze;) Panna Młoda ma możliwość wyboru każdego rodzaju sukni ślubnej, nie ograniczać jej będzie ani upał, ani chłód. W wiosennych strojach pary młodej warto wykorzystać żywe kwiaty które całej stylizacji dodadzą świeżości oraz niezwykłego uroku.

W dekoracjach królują, ostatnio bardzo modne, tulipany. Poszukiwaczom mniej typowych rozwiązań możemy zarekomendować bez, konwalie, pęki traw oraz żonkile. Coraz częściej wykorzystywanym elementem dekoracyjnym są także kwitnące drzewa np. magnolii.  Kolorystykę przyjęcia ogranicza wyłącznie wyobraźnia Młodej Pary – w tym okresie stosowny będzie właściwie każdy kolor, nam najbardziej przypadają do gustu jasne, pastelowe odcienie zieleni, różu, błękitu i żółci. W wiosenną tematykę przyjęcia pięknie wkomponuje się także złoto.  


 

MENU
Po zimie z pewnością każdy spragniony jest świeżych warzyw – takie pragnienia watro uwzględnić także na weselu! Restauracje na wesele Warszawa z chęcią zaserwują gościom weselnym menu bazujące na świeżych produktach. Warto ciężkie sałatki zamienić na nowalijki i lekkie przekąski. Tort weselny obowiązkowo powinien zawierać świeże owoce – opcjonalnie także w formie dekoracyjnej. Bardzo modne wiosną są tory dekorowane świeżymi kwiatami, taki wariant pozwala na dodatkowe nawiązanie do dekoracji całego otoczenia, tego typu torty wyglądają bardzo elegancko i „lekko”;)